Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 09.05.2024, 17:12

ОПРИШЕНСЬКА ШКОЛА

Меню сайту
Календар подій
Календар свят України. Граматика української мови
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 75
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2019 » Грудень » 3 » Незабутня подорож до підземного царства Поділля.
15:45
Незабутня подорож до підземного царства Поділля.

Незабутня подорож до підземного царства Поділля.

 

Перший день зими учні Опришенської школи зустріли емоційно та цікаво. 1 грудня 46 дітей та четверо педагогів відвідали печеру «Кришталева» у селі Кривче Тернопільської області.

Хоча ідея відвідати карстові лабіринти Поділля виникла в учнів 8 класу, які на уроках з географії вивчали цю тему, до них приєдналися молодші школярі зі своїми класними керівниками – Ганною Володимирівною Торончук та Лучікою Олександрівною Павлюк. Разом з учнями пізнавати таємниці підземелля вирушив і директор Микола Іванович Боднарюк.

Тернопільська область славиться багатством природи. Зокрема, тут розвідані понад 110 гіпсових печер. За довжиною «Кришталева» набагато менша від печери «Оптимістичної», яка є найдовшою у Европі та другою у світі. Проте, за неповторну красу, її назвали восьмим чудом України.

Ще у далекому 1908 році Клим Гутковський у статті «Про печери в Кривче» писав: «У другій половині серпня с.р. удалось мені зовсім случаймо відкрити печери, яких нікому і не снилось. Печери ті своєю величиною та красою можуть рівняти хіба з адельберськими, а є там навіть річи, яких і Адельсберг (сталактитова печера в Австрії довжиною 2500 м) не має, як прикладом сталактити покриті кришталами…»

Нині печера «Кришталева» - єдина у західному регіоні України, яка обладнана для проведення екскурсій. Вона електрифікована – зали та коридори освітлені.

Екскурсія печерою тривала близько двох годин, за які учні пройшли 2,5 км лабіринтів підземного царства. Вузенькі коридори печери змінювались широкими, низькі – високими. Ми спускалися сходами вниз, а потім знову піднімалися вгору. Дивувалися нерукотворній красі, яку створила природа: окремі сталактити нагадували нам різних тварин та міфічних героїв. За цю схожість люди дали їм назви: «Голова буйвола», «Ящірка», «Жар-птиця», «Рука господаря» тощо. У печері є багато бічних коридорів і ходів, зали та гроти особливі, неповторні, також мають назви: грот Завалів, грот Зоологічний, Кристалічний, Дикий та ін.

Натхненні красою підземного царства печери «Кришталева» та новими знаннями про минуле і сьогодення Тернопільщини, школярі повернулися додому, щоб поділитися враженнями зі своїми батьками, друзями, однокласниками.

На черзі нові мандри екскурсійними об´єктами нашого краю. Адже екскурсія розвиває потребу пізнання, допитливість, розширює світогляд. Діти знайомляться з природою, історією, культурою, традиціями свого народу. Цінність екскурсії важко переоцінити.

 

Переглядів: 325 | Додав: informatic | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
ВІТАННЯ
Пошук
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • ...

    Copyright MyCorp © 2024