Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 29.04.2024, 01:16

ОПРИШЕНСЬКА ШКОЛА

Меню сайту
Календар подій
Календар свят України. Граматика української мови
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 75
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Травень » 13 » Роль шкільного музею у вивченні та популяризації події Другої світової війни на Буковині.
11:53
Роль шкільного музею у вивченні та популяризації події Другої світової війни на Буковині.

           Виступ директора Опришенської ЗОШ вчителя історії, Боднарюка М.І., на обласній конференції «Друга світова війна в шкільних курсах історії та літератури: український вимір».

Микола Боднарюк – вчитель історії Опришенської ЗОШ І – ІІІ ступенів.Роль шкільного музею у вивченні та популяризації події Другої світової війни на Буковині.

Війна це людські долі. І незважаючи на 70 – ти річний термін від закінчення Другої світової війни, ще про багато людських доль нічого не відомо і ще не похований останній солдат. 

              Так склалось історично, що Буковина багатонаціональний край, територія якої на протязі багатьох століть знаходилась у складі різних держав. Під час Першої світової  війни більшість буковинців воювали в лавах Австро – Угорської армії, під час Другої світової війни у Румунській та в загонах ОУН – УПА. В радянській час про цих вояків було прийнято говорити тільки як про ворогів народу. Багато з тих воїнів були чиїмось чоловіками, батьками, дідами, вони воювали, а не стали героями. Вже настав час примирення і визнання безглуздості тієї війни. Багато з нас задаються питанням, а як вже зберегти пам'ять про всіх воїнів, які боролись за мир?

         Центрами збереження людської пам’яті постають шкільні музеї, які навчають і виховують молоде покоління як уникнути таких трагічних подій як Друга світова війна. Музеї представляють всі місцеві аспекти, беручи до увагинайменші факти з подій Другої світової війни, які відбувались у конкретних місцевих пунктах.

             Пам'ять – це потужний чинник, завдяки якому людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою. Людська пам’ять здатна зберігати і відтворювати життєвий шлях попередніх поколінь. Адже кожен етап із життя народу залишає свій унікальний слід в історії. І саме музеї перетворюють швидкоплинне минуле у вічне.

             Ми можемо пишатися тим багатющим надбанням, яке подвижницькою працею багатьох відомих і малознаних музейних працівників навчальних закладів нашої області вдалося зберегти від забуття, для прийдешніх поколінь, події тієї страшної війни.

Роль музеїв закладів системи освіти є надзвичайно важливою для формування в кожної дитини глибокого розуміння її приналежності до українського народу й держави, віри в духовні сили нації, вміння правильно розуміти цінності та власну історію, через призму місцевих особливостей.

               На даний час на Глибочинніна базі навчальних закладів функціонують 7 музеїв, серед яких 5– це музеї широко-історичного та краєзнавчого профілю  і в усіх представлені тематичні експозиції  бойової слави та подій Другої світової війни.

           На базі музеїв навчальних закладів організовано роботу краєзнавчих гуртків, пошукових загонів, груп екскурсоводів, музейних рад, якими проводиться значна просвітницька робота, масові заходи з підготовки та   відзначення 70-ї річниці від закінчення Другої світової війни та перемогою  над фашистськими загарбниками.  До такої діяльності залучено багато учнів.

               Досить цікаво представлені в музеї експозиції, які показують не тільки страхіття того часу, але і долі окремих людей, які були змушені прийняти участь у війні.

Великий розділ експозиції музеїв  присвячено темі «Район у війні 1941-1945 років».                    Учнями  шкіл зібрано матеріали про участь місцевих мешканців у бойових діях та військових операціях Другої світової  війни. Зокрема, про діяльність загонів руху опору, які діяли на території району та області. Це факти про яких донедавна неохоче згадували і родичі  учасників тих подій.

           В музеях концентруються матеріал про родичів-ветеранів учнів саме цих шкіл. Діти із задоволенням відшуковують матеріали про своїх родичів-воїнів які брали участь у Другій світовій війні фотокартки, документи тощо.

           Одним із завдань для пошуковців є обов’язкове проведення польових експедицій місцями бойових дій на території рідного краю, розробка тематичних історико-краєзнавчих маршрутів, збір фото, фоно-, кінодокументів, реліквій військової пори.                        Таким чином в Опришенськомумузеї за останні роки зібрано десятки фотокарток військових, військові квитки та інші документи.

З метою залучення молодого покоління до вивчення та збереження історичної спадщини свого народу, виховання молоді на прикладах героїчного минулого зібрано спогади  фронтовиків-ветеранів які брали участь у Другій світовій війни на боці і Румунської, і Радянської армії, записані членами пошукової групи музею. Слід зазначити, що музеї багатьох закладів освіти є справжніми методичними центрами та пропагують форми своєї роботи не лише серед учнів та вчителів  школи, але й серед педагогічних працівників інших навчальних закладів району й області.

 

 

 

 

Переглядів: 530 | Додав: secretar | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
ВІТАННЯ
Пошук
Календар
«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • ...

    Copyright MyCorp © 2024