«Без мови немає народу, як сонце без сяйва й тепла».
«Найбільше і найдорожче добра в кожного народу – це його мова».
9 листопада – День української писемності та мови. Це державна свято було встановлено 6 листопада 1997 року Указом Президента України за підтримки ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі нашої мови для розвитку суспільства. В Указі було зазначено:
« Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця»
Метою цього заходу було поглибити знання учнів про виникнення писемності, історію та розвиток української мови, показати її красу та багатство, розкрити необхідність мови в житті людини. Розвивати комунікативну компетентність учнів, уміння та навички виразного читання творів різних жанрів. Виховувати почуття національної гідності, поваги до народу, його історії, любові і до рідної української мови.
Українська мова у нашій школі вивчається, починаючи з першого класу. До Дня української писемності було проведено багато заходів, а саме флешмоб – « Я розмовляю українською», всі учні школи в цей день намагаються розмовляти тільки українською мовою.
В цей день, в День української писемності, ми запалюємо три свічі:
першу – любов до Бога, віри, надії в майбутнє України, пам’яті Петра Яцика;
другу – любов до України, її історії, пам’яті Нестора Літописця;
третю – любов до рідної мови, української писемності.
|